Kondor Béla Általános Iskola

_____________.-1181 Budapest, Kondor Béla sétány 7-._____________ Alapítvány számlaszáma: 11718000-20456166 Adószám:18507739-1-43 Telefon: 06-1-291-0807

 

 

 

 

 

2018/ 2019- es tanév

 

 

 

A kerületi 5. osztályosoknak szervezett történelem versenyen iskolánk csapata 4. helyezést ért el.

 

A csapat tagjai: az 5.b osztály tanulói:

 

- Baráth Szonja

 

- Tóth Dorina

 

- Székely Szabolcs

 

Felkészító tanáruk: Kocsisné Károlyi Judit

 

 

 

A kerületi Népdaléneklő versenyen iskolánk két tanulója eredményesen szerepelt.

 

Arany minősítés:

 

Várhelyi Viktória Vanessza  5. a

 

Bronz minősítés:

Rafael Ferenc  5. b

 

 

 

 

2017/ 2018- as tanév

 

 

Kerületi népdalverseny:

 

III. - IV. korosztályban 17 induló közül III. helyezést ért el Bálint Antónia 4.b osztályos tanuló. Dícséretben részesítjük!

 

 

A januárban megrendezésre kerülő kerületi Népdalversenyen iskolánk 5.a osztályos tanulója, Franzoni Tímea ARANY minősítésban részesült.

 

 

 

Kerületi KI MIT TUD:

 

Próza - mesemondás:

 

Bronz: Bálint Antónia 4.b

 

           Péli Barbara 3.a

 

           Horváth Péter 3.a

 

ezüst: Fodor Hunor 3.a

 

Zene: 

 

Bronz: Franzoni Tímea 5.a

 

           iskola énekkara

 

Ezüst: furulya csoport

 

          Nagy Zsófia 5.a

 

          István Regina 5.a

 

          Ács Renáta 5.b

 

          Gór Noémi 5.b

 

 

 

2016/ 2017- es tanév

 

 

Kerületi rajzverseny eredmények:

 

Dícsérő oklevél:

 

Jónás Ketrin 3.a

 

Várhelyi Viktória 3.a

 

Baráth Szonja 3.b

 

 

"Kis állatom titkos élete! - Pestszentimrei Közösségi Ház által meghírdetett rajzpályázat:

 

I. hely Németh Orsolya 3.b

 

II. hely Szabó Dániel 6.b

 

III.hely Széll Vivien 3.a

 

Különdíj: Nagy Bálint György 7.a

 

 

Kerületi komplex rajzverseny: Gereczi Angyal 4.b különdíj

 

 

 

 

 2015/ 2016- os tanév

 

 

A "Podo-Híd" Roma-Magyar Diák Kulturális Fesztiválon Bodó Leona 4.b osztályos tanuló első helyezett lett mesemondó kategóriában. 

 

 podo.jpg

 

 

 

Hatalmas siker a kerületi  szavalóversenyen:

 

Már második alkalommal rendezi meg a Kondor Béla Közösségi Ház a Szívdesszert című szavalóversenyét a költészet napja tiszteletére a Városháza nagytermében.

 

A zsűri elnöke Varró Dániel József Attila-díjas költő volt.

 

A rendezvényt Galgóczy Zoltán alpolgármester nyitotta meg.

 

Diákjaink szép sikert értek el.

 

Bodó Leona 4. b osztályos tanuló I. helyezést ért el A tyúkszemű leány /székely népmese/ előadásával.

 

Nagy Zsófia 3. a osztályos tanuló II. helyezett lett. Ő  Kányádi Sándor: Tűvé-tevő című versét szavalta.

 

A díjazottak Varró Dániel méltán népszerű kötetét, a Szívdesszertet vették át ajándékba. A gyerekek kérésére ezt a szerző nevükre dedikálta is.

 

 

 

A kerületi asztalitenisz versenyen Pintér Gergő II. helyezést, Bársony Patrik III. helyezést ért el.

 

 

 

Népdalverseny:

 

Fiúk csapata bronz minősítést kapott: Malácsik Mátyás, Vízhányó Balkázs, Simon Szabolcs

 

Szólóban: Viola Elizabeth ezüst

 

                Wéber Dorina kiemelt arany

 

Vadrózsák csapata: arany minősítés

 

Tagok: Kőrösi Alexandra, Jamniczkí Klaudia, Wéber Dorina,

 

 

 

Kerületi rajzpályázat "Ilyen a legzöldebb kerület" címmel:

 

1-2.osztályos kategóriában: II. helyezett Várhelyi Viktória 2.a

 

3-4.osztályos kategóriában: különdíjban részesült Orosi Zsaklin 3.b 

 

 

 

Kerületi kosárlabda bajnokság 7 - 8. évfolyam:

 

Iskolánk csapata I. helyzést ért el.

 

Boris Milán, Fábián Attila, Soltész László, Vári Bence, Tomor Dani,

 

Homola Gábor, Kucsik Bence, Csönge Bálint, Burai Béla, Cserni Martin, Czakó Benjamin, Rózsa Márkó, Lévai Levente, Pocsai Gábor, Tikk Ádám, Kertész Csaba , Nagy Bence

 

 

Kerületi Power Point verseny:

 

I. helyezett Soltész László

 

Pintér Gergő 8.a arany

 

Stirli Attila 6.a arany

 

Kosztyú Viktória 6.a arany

 

Csönge Bálint 8.a arany

 

Mocsár Kevin 8. b arany

 

Pataky Roland 7.a ezüst

 

Vízhányó Balázs 5.b ezüst

 

Faragó Réka 6.b bronz

 

 

 

Kerületi leány kosárlabda bajnokság 5-6. évfolyam: 

 

III. helyen végzett iskolánk csapata

 

Tagok: Józsa Evelin, Hevesi Kinga, Csiernyik Klaudia, Katona Fruzsina, Faragó Réka, Richter Jenifer, Varró Zsanett

 

 

 

Várhelyi Viktória 2. osztályos tanuló a XVIII. kerületi Önkormányzat és a Kandó Téri Általános Iskola közös szervezésében rendezett kerületi alsó tagozatos rajzversenyen III. helyezést ért el.

 

 

 

Kerületi KI MIT TUD eredményei:

 

október 20. Kondor Művelődési Ház

 

Tánc kategória

 

I. helyezett maximális pontszámmal: 4.b TWIST

 

A zsűri kiemelte értékelésében a minta értékű osztályközösséget.

 

Felkészítő tanár: Méhész Ibolya

 

Vers, próza  kategória

 

I. helyezett Bodó Leóna 4.b 

 

Felkészítő tanár: Méhész Ibolya

 

Ének kategória

 

I. helyezett Vadrózsák népdalkör

 

Jamniczky Klaudia, Kőrösi Alexandra, Wéber Dorina 8.b osztályosok

 

II. Wéber Dorina 8.b

 

III. Viola Elizabett 7.a

 

Felkészítő tanár: Priegl Józsefné Tóth Andrea

 

Performance színpadi játékok

 

II. helyezett Bay Roland /Nagy Roland/ és a gidák : Az én kettesem c. számmal, 3. b osztályos tanulók

 

Gidák: Izsak Zsanett, Szatmári Zsófia, Gór Noémi, Beluch Alexandra, Gáspár Kitti, Gereczi Angyal

 

Felkészítő tanár: Lesnyák Mária

 

III. helyezett Nász József 5.b, teakwandoo bemutató

 

A helyezettek jutalmaikat a kerületi gálán vehetik át december 10-én, ahol fel is lépnek.

 

A 4.b osztály a TWIST-el és Bodó Leóna a mesével , valamint a Vadrózsák fellépnek a SZAC bálon. 

 

Diákhét 2015. - Ki mit tud? Kondor Béla Általános Iskola 4.b Twist I. hely

 

twist.jpg

 

 

 

A Havanna napok keretében rendezett népdalversenyen Wéber Dorina 8.b osztályos tanuló 1. helyezést ért el.

 

 

 

A kerületi asztalitenisz versenyen iskolánk tanulója Pintér Gergő 8.a osztályos tanuló 2. helyet, Bársony Patrik 8.b osztályos tanuló 3. helyet szerezte meg.

 

 

 

A kerületi "Mi lenne ha..." meseíró pályázaton ÁCS RENÁTA 3.b osztályos tanuló 2. helyezést ért el.

 

 

 

renata.jpg

 

 

 

 

2014/ 2015- ös tanév

 

 

 

 

Anyanyelv-helyesírás: I. helyezett Szabó Milán 4.o 

 

 

Vers-Költészet napja: II. helyezett Vízhányó Balázs 4.o

 

 

Szépíró verseny: II. helyezett Vízhányó Balázs 4.o 

 

 

Rajz: III. helyezett Nagy Zsófia 2.o

 

 

 

Kosárlabda csapat: I. helyezett 7-8. évfolyam

 

III. helyezett 5-6.osztályosok

 

III. helyezett streetball-csapat 7-8.osztály

 

 

 

Matematika-plakátkészítő verseny: I. helyezett Bartha Szilvia, Horváth Fanni, Budai Eszter

 

 

 

Lövészet diákolimpiai csapat:

 

I. helyezett Boros Szabolcs

 

III. helyezett Boros Szabolcs, Ruttensdorfer Dániel, Fujtás Benjámin, Kertész István, Szabó Kata

 

 

 

Népdalverseny Vadrózsák csapata: I. arany minősítést kapott.

 

Csapat tagok: Budai Eszter, Horváth Fanni, Pálinkás Alexandra, Szabó Kinga, Kőrösi Alexandra, Jamniczki Klaudia, Wéber Dorina.

 

 

 

Népdalverseny: I. arany minősítés Wéber Dorina.

 

 

 

Szent László történelmi csapatverseny: Petheriotisz Mária, Birinyi Tamás, Dallos Rajmund 6. o. tanulók II. helyezett.

 

Asztalitenisz: Dormán Ramóna 8. o. II. helyezett.

 

 

 

Fizika verseny: Varga Vajk 7. o. III. helyezett

 

 

Komplex II. informatika: Kertész István 8. o. III. helyezett

 

 

Prezentáció készítő informatika: Csönge Bálint 7. o. III. helyezett

 

 

Informatika Csapat Diákhét: Boros Szabolcs, Simon Patrik, Tóth Henrik 8. o. III. helyezett

 

 

Matek csapat Diákhét: Atalai Lilla, Boros Szabolcs, Budai Eszter, Ruttensdorfer Dániel 8. osztályos tanulók I. helyezett

 

 

 

A múlt héten megrendezett Dal és kamaraének versenyen Wéber Dorina arany minősítést, Horváth Fanni bronz minősítést kapott. 

 

 

 

A SZÍVDESSZERT címmel megrendezett versmondó versenyen iskolánk tanulói kiemelkedően szerepeltek. Dícséretet kapott iskolánk énekkara, valamint a Moszat-hegyi szavalókör /2.a/szereplését maga Varró Dániel méltatta dícsérő szavakkal. 

 

Vízhányó Balázs II. helyezést ért el.

 

 

 

 

2015_nepdalverseny_4.jpg  2015_nepdalverseny_3.jpg

 

2015_nepdalverseny_6.jpg   2015_nepdalverseny_5.jpg

 

 2015_nepdalverseny_2.jpg   2015_nepdalverseny_1.jpg

 

Nits Márta emlékére rendezett kerületi népdaléneklő verseny résztvevői, 2015. 02. 22.

 

 

 

"Milyennek képzeled a jövő utasszállító repülőgépét" című kerületi rajzpályázaton különdíjban részesült Mészáros Ádám 3.b osztályos tanuló.

 

III. helyezést kapott az 1. kategóriában Nagy Zsófia 2.a osztályos tanuló.

 

III. helyezést ért el a 2. kategóriában Kolozsvári Péter 5.b osztályos tanulónk.

 

A sok szép beküldött rajz ereményeként iskolánk 13 fő részére ajándék utalványt  kapott reptérlátogatásra.

 

 

 

A kerületi komplex rajzversenyen az 5-6 osztályosok kategóriájában VII. helyezést ért el Szitha Petra 6.a, 7-8 osztályosok kategóriájában IV. helyezést ért el Gyetvai Anett 7.b osztályos tanuló. 

 

 

 

A "Kerületünk 2100-ban "című rajzpályázaton Dombóvári Marcell 8. b osztályos tanuló III. helyezést ért el. Munkája a Rózsa műv. Házban került kiállításra.

 

 

 

Január 20-án ünepélyes keretek között adták át a "Jézus élete" rajzpályázat helyezetteinek járó díjakat. 26 tanulónk tárgyi jutalomban részesült. Munkáik a Kondor Béla Műv. Ház emeleti galériájában láthatók.

 

 

 

A kerületi Népi gyermekjátékok  versenyén a 3.b és 4.b osztály csapata 4. helyezést ért el.

 

 

 

keruleti_nepi_jatekok_2.jpg

 

keruleti_nepi_jatekok_3.jpg

 

 

 

 

 

A kerületi Népdalversenyen Wéber Dorina szólóban, a Vadrózsák csapata csoportos éneklésben kiemelt arany minősítést kapott és továbbjutottak a budapesti versenyre. A csapat tagjai: Budai Eszter, Horváth Fanni, Pálinkás Alexandra, Szabó Kinga a 8.b-ből, Kőrösi Alexandra, Jamniczki Klaudia és Wéber Dorina a 7.b-ből.

 

 

 

Kovács Chirica Bernadett 2.a osztályos tanuló a kerületi Vörösmarty szavaló versenyen a zsűri különdíját nyerte el. 

 

 

 

A Bartók Béla Emlékház tehetséggondozó találkozóján, ahol a Népdaléneklési Minősítőverseny dijazottjai mérték össze tudásukat, iskolánk tanulója, Wéber Dorina 7.b , kiemelt arany értékelést kapott.

 

 

 

A kerületi prezentáció készítő versenyen Csönge Bálint 7.o Tanuló III. helyezést ért el.

 

 

 

A Kerületi Diákhét keretében belül megrendezett Ki mit tud? vetélkedőn diákjaink kiemelkedően szerepeltek.

 

Alsó tagozat

 

Ének, tánc: 1. Simon Szabolcs 4.b

 

                  2. Kis pacsirták  2.b

 

                  3. Furulya csoport 4.b

 

Mozgás, tánc: Különdíj: Nász József-Csonka Miklós 4.a

 

Próza: 1. Tárász Barbara 4.a

 

           2. Maszat-hegyi szavalók 2.a

 

           2. Vízhányó Balázs  4.b

 

Felső tagozat

 

Ének: 1. Wéber Dorina 7.b

 

          2. Vadrózsák népdalkör 7-8.o

 

          3. Horváth Fanni 8.b

 

 Próza: 2. Som Viktória 8.c

 

           3. Kun Enikő 8.c

 

           3. Mazug Martin 8.b

 

Ki mit tud fődíjasa: Wéber Dorina 7.b

 

 

 

A Diák Hét keretében megrendezett informatikaversenyen a 8.osztály csapata III. helyezéstért el. A csapat tagjai: Boros Szabolcs 8.a, Simon Patrik 8.c, Tóth Henrik 8.c.

 

A Diák Hét alkalmából megrendezett népdalversenyen Wéber Dorina 7.b osztályos tanuló I. helyezést, Horváth Fanni 8.b osztályos tanuló II. helyezést ért el.

 

 

 

A kerületi komplex rajzversenyen az iskolánkat képviselő

 

Gereczi Angyal Lina 2.b osztályos tanuló I. helyzést, 

 

Lévai Zita 3.b osztályos tanuló II. helyezést ért el.

 

Dormán Ramóna 8.a osztályos tanuló a kerületi asztalitenisz versenyen a II. helyet szerezte meg. 

 

 

 

 

2013/ 2014- es tanév

 

 

VIII. kerületi Diák Olimpia sakkverseny:

 

I. korcsoport  7. hely Nagy Gergő 1.a

 

III. korcsoport  1.hely Birinyi Tamás 5.b

 

A csapat 5. helyezést ért el.

 

 

 

A kerületi MÚLTIDÉZŐ művelődéstörténeti vetélkedőn a 7.b osztály csapata ARANY minősítésben részesült. A csapat tagjai: Csapó Dániel, Farkas Andrea, Mazug Martin, Palik Gergely, Szabó Kinga

 

dscf6323_multidezo7.b.jpg

 

 

 

 

 

A kerületi atlétikai versenyen a III. korcsoportos fiúk és a IV. korcsoportos lányok a 6. helyet érték el.

 

Csapattagok: 

 

Tóbiás Roland 6.a

 

Boris Milán 6.a

 

Goboci József 6.a

 

Soltész László 6.a

 

 Burai Béla 6.a

 

Tikk Ádám 5.a

 

Lányok: Nagy Tímea 8.a

 

            Zsíros Tímea 8.a

 

            Vida Vivien 8.a

 

             Kupai Éva 6.b

 

            Littvai Regina 7.c

 

 

 

A kerületi Diákolimpia sportlövész versenyszámában iskolánk csapata 15 csapat közül a 2. helyet szerezte meg. A csapat tagjai és egyéni helyezésük: 

 

Fodor Dániel 8.c 2. hely

 

Ruttensdonfer Dániel 7.a 3.hely

 

Boros Szabolcs 7.a 5.hely

 

A csapat tagja még Kertész István 7.a osztályos tanuló.

 

 

 

Kerületi "Legszebb füzet" verseny: 

 

3. évfolyam: környezet füzet

 

                  III. hely: Tóth Cintia 3.b

 

                  Elismerő oklevél: Gulyás Richárd 3.a

 

4. évfolyam: matematika füzet

 

                  II. hely: Józsa Evelin 4.b

 

                  Elismerő oklevél: Kazsuk Vivien 4.a

 

 

 

Kerületi természetismeret verseny: április 24.

 

IV. helyezés: Gombóczi Noémi 3.a

 

                    Gulyás Richárd 3.a

 

                    Vízhányó Balázs 3.b

 

 

 

III. korcsoportos fiú csapatunk a kerületi kosárlabda bajnokságon I. helyezést ért el.

 

Csapat tagjai:

 

6.a Homola Gábor, Boris Milán, Vári Bence, Pintér Gergő, Tomor Dániel, Fábián Attila, Burai Béla

 

5.b  Kertész Csaba, Nagy Bence, Birinyi Tamás

 

5.a Rózsa Márkó, Tikk Tamás, Radócz Zoltán

 

 

 

A kerületi Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny kerületi fordulóján a következő tanulók jól szerepeltek:

 

Gávrás Hanna 5.b  

 

Kőrösi Alexandra 6.b  

 

Budai Eszter 7.b  

 

Szénási László 8.b  

 

 

 

A kerületi matematika versenyen Vízhányó Balázs 3.b osztályos tanuló II. helyezést ért el. 

 

 

 

Március 6-án a kerületi Néprajz versenyen eredményesen szerepeltek iskolánk 3.b osztályos tanulói: Kovács Zsófia, Tóth Cintia és Simon Szabolcs
Felkészítő tanítók: Pékné Marosi Csilla és Schallerné Fehérvári Ildikó

 

 

 

Soltész László 6.a kerületi számítógépes grafika versenyen 2. helyezést, Kertész István 7.a kerületi komplex informatika versenyen 4. helyezést ért el.

 

 

 

A kerületi angol versenyen a 6.osztályos emelt angol kategóriában Csönge Bálint 6.a osztályos tanuló VI. helyezést ért el.

 

Az ötödik osztályosok versenyében Gávrás Hanna XII. lett.

 

 

 

Kerületi népdalverseny:

 

Kiemelt arany minősítés:

 

- Zsíros Tímea  8.a

 

- Wéber Dorina  6.b

 

 

 

A kerületi mezei futóversenyen iskolánk 5-6. osztályos fiú csapata 4. helyezést ért el.

 

 

A csapat tagjai:

 

- Pintér Gergő 6.a

 

- Sinkovics Richárd 6.b

 

- Vári Bence 6.a

 

- Radócz Zoltán 5.a

 

 A 7-8. osztályos lányok 6. helyen végeztek.

 

A csapat tagjai:

 

- Zsíros Tímea 8.a

 

- Nagy Tímea 8.a

 

- Horváth Fanni 7.b

 

- Szabó Kinga 7.b

 

 

 

 

Dalverseny:

 

Wéber Dorina 6.b I. helyezett

 

Zsíros Tímea 8.a I. helyezett

 

Vers és prózamondó verseny:

 

Vízhányó Balázs 3.b III. helyezett

 

Mazug Martin  7.b IV. helyezett

 

Kerületi rajzverseny:

 

Lévai Zita 2.a I.helyezett

 

Kerületi mesemondó verseny:

 

Bodó Leona 2.b arany minősítés

 

Jézus születése c. pályázaton:

 

Szalai Szimonetta 2.a II.helyezés

 

Dícsérő oklevél: Varró Zsanett 3.b

 

Kerületi komplex rajzverseny:

 

V-VI. osztályos kategóriában:

 

Soltész László 6.a V.helyezett

 

VII-VIII. osztályos kategóriában:

 

Bednárik Brigitta 8.b VII. helyezett

 

 

A Zsíros Tibor kosárlabda emléktornán iskolánk kosárlabda csapata III. helyezést ért el.

 

 

 

A "Mi kerületünk" rajzpályázaton I.helyezett lett Bednárik Brigitta 8.b osztályos tanuló.

 

Különdíjasok:

 

Gávrás Hanna 5.b

 

Soltész László 6.a

 

Jamniczki Klaudia 6.b

 

Malácsik Emese 5.a

 

Kovács Klaudia 4.a

 

 

 

A kerületi Sakk Diákolimpián megrendezett egyéni verseny eredménye:

 

Fiú I. korcsoport: Nagy Gergő 1.a,  7.hely

 

Fiú III. korcsoport:  Birinyi Tamás 5.b,  1. hely

 

                                  Györe Benedek 5.b 4. hely

 

Felső tagozatos III.-IV. korcsoportos fiú csapat:

 

Birinyi Tamás, Györe Benedek, Kertész Csaba, Nagy Gergő 5. hely

 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 57
Tegnapi: 228
Heti: 921
Havi: 3 176
Össz.: 663 738
Oldal: Kerületi eredményeink
Kondor Béla Általános Iskola - © 2008 - 2019 - kondor.hupont.hu